• Prof. Dr. Bayram Ali Çetinkaya
    • Prof. Dr. Bayram Ali Çetinkaya
    • Prof. Dr. Bayram Ali Çetinkaya
    • Prof. Dr. Bayram Ali Çetinkaya
    • Prof. Dr. Bayram Ali Çetinkaya
Üyelik Girişi
Videolar

Yeni Yayımlanan Kitaplar

   

İsmail Haqqi His Life Works and Views
Bayram Ali Çetinkaya
İNSAN YAYINLARI

ibn rüşd (1. cilt) (uluslararası ibn rüşd sempozyumu bildirileri) doğu-batı ilişkisinin entelektüel boyutu ibn rüşd'ü yeniden düşünmekibn rüşd (2. cilt) (uluslararası ibn rüşd sempozyumu bildirileri) doğu-batı ilişkisinin entelektüel boyutu ibn rüşd'ü yeniden düşünmek
Dini ve felsefi metinler: Yirmibirinci Yüzyılda yeniden okuma, anlama ve algılama

Bayram Ali Çetinkaya(Editör)

Doğu-Batı: İki Dünyanın Buluştuğu Noktada Düşünce Günleriİzmirli İsmail Hakkı
Bayram Ali Çetinkaya
 İNSAN YAYINLARI15 TEMMUZ DESTANI

Anasayfa

Her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Kutlu Doğum haftası etkinlikleri dün Zonguldak Müftülüğü’nce etkinlikler gerçekleştirildi. Hz. Peygamber Muhammed Mustafa(sav) Efendimiz’in 1443’nci Doğum Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında Zonguldak İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Zonguldak Şubesi tarafından “Hz.Peygamber Din ve Samimiyet” konulu konferans düzenlendi. Prof. Dr. Bayram Ali Çetinkaya “Hz.Peygamber, Din ve Samimiyet” konusunda konferans vererek katılımcıları bilgilendirdi.
16.04.2014
Ereğli Eğitim Fakültesi Genç Vizyon Öğrenci Topluluğunun bahar döneminin ilk etkinliği olarak 08 Nisan 2014 tarihinde Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Bayram Ali ÇETİNKAYA “İslam Medeniyetinin İnşası” üzerine konuştu. Konferansa Prof. Dr. Ali AZAR, İlçe Müftüsü, Eğitim Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi Öğretim üyeleri, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı. Düzenlenen konferans dolayısıyla Prof. Dr. Bayram Ali ÇETİNKAYA’ya teşekkür plaketi Dekan Vekilimiz Prof. Dr. Ali AZAR tarafından takdim edildi.
16.04.2014
Medeniyetin mihengi Medine-i Münevvere İnsan Yayınları, Bayram Ali Çetinkaya’nın İslam medeniyeti üzerine muhtelif mecralarda yayınladığı yazıları ‘Medine’den Medeniyete’ ismiyle bir kitapta topladı. Kitap, İslam medeniyetini çeşitli ögeleri ile ele alıyor. Ahmed Öztürk yazdı. “Çeşitli halkların, düzenlerin ve inançların neticesi” şeklinde manası verilen medeniyet, aslında hakikat ile dolayısıyla Allah ile arası iyi olan insanların dünyada kurduğu ilahî sistemdir. Güzel ahlakı tamamlayıcı olarak dünyayı şereflendiren Hz. Muhammed Mustafa‘nın (s.a.s) tesis ettiği Medine-i Münevvere örneğinden sonra, medeniyet iddiası güdenler için mihenk; ayıplanan, kınanan bir yurt iken nurlu bir şehre dönüşen Hz. Peygamber‘in şehri Medine-i Münevvere’dir.
13.03.2014
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşi programına katılan Prof. Dr. Bayram Ali Çetinkaya, “İslam Medeniyeti’nde Hz. İnsan tasavvuru söz konusu olmuş, Yunus Emre’nin de ifade ettiği ‘Yaratılanı severim yaratandan ötürü’ anlayışı referans alınmıştır.
24.02.2014
Asya Felsefe Topluluğu tarafından organize edilen 7. Uluslararası ICAPA Kongresi (International Congress of Asian Philosophical Association - ICAPA) Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de 14-16 Ocak 2014 tarihlerinde gerçekleştirildi. Daha önce Türkiye, Güney Kore, Kazakistan, Endonezya, Japonya ve Moğolistan'da gerçekleştirilen kongrelerin bu sene düzenlenen yedincisi Hindistan'da farklı ülkelerden yaklaşık 60 katılımcının sunumlarıyla gerçekleştirildi.
23.01.2014
Akşam gazetesinin kitap eki olan ‘AKŞAM Kitap’ kitapevleri ile birlikte yıllık değerlendirmelerini yaparak bir ödül kurumu oluşturdu ve yılın en iyi kitaplarını belirledi. 50 kitapevi ile işbirliğine giderek bir anlamda Türkiye kitabevlerinin kitapları ödüllendirmesini de amaçlayan ‘AKŞAM Kitap’ 21 Ocak’ta düzenlenen ödül töreninde yayın ve yayıncıları ödüllendirdi. Yılın İslam Medeniyeti Kitabı Ödülü ‘İslam Medeniyetinin Dinamikleri’ kitabıyla, Bayram Ali Çetinkaya’nın oldu. Yazar ödülünü AKŞAM Gazetesi Ekonomi Müdürü Mehmet Ali Ergün’den aldı...
23.01.2014
“Akademide Felsefe, Hikmet ve Din Sempozyumu” Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü ve İlahiyat Fakültesinin ev sahipliğinde 12-13 Aralık 2013 tarihlerinde Zonguldak’ta gerçekleştirilmiştir. Sempozyuma Türkiye’nin farklı üniversiteleri ve kurumlarında çalışan 40 akademisyen ve düşünür katılmıştır. Sempozyum alın teri ve helal kazancın başkenti Zonguldak’ta katılımcı ve dinleyicilere zengin bir tefekkür ziyafeti sunmuştur...
25.12.2013
Doğu'dan Batı'ya Düşüncenin Serüveni kitabı hazırlanmaya başladı. 10 cilt olacak kitap insanlığın ortak hazinesi olan düşüncenin tarihini anlatacak. İnsanlığın ortak hazinesi olan ilim, insanlık tarihi boyunca bazen Doğu toplumlarından Batı'ya, bazen Batı toplumlarında Doğu'ya taşınarak zenginleşmiş büyümüş. Bir medeniyetten diğerine her geçtiğinde üzerine bir şeyler eklenmiş. Belki de Peygamber Efendimizin 'İlim ve hikmet müminin yitik malıdır, nerede bulursa alır' Hadis-i Şerifi de buna işaret ediyordur. İnsan Yayınları oldukça kapsamlı ve önemli bir çalışmayla düşüncenin Doğu'dan Batı'ya kat ettiği yolları göz önüne sermeye karar vermiş...
25.12.2013
Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü ile İlahiyat Fakültesinin ev sahipliğinde 12-13 Aralık 2013 tarihlerinde üniversite merkez yerleşkesinde “Akademide Felsefe, Hikmet ve Din Sempozyumu” düzenlenecektir.Sempozyumda Felsefe ve Din, Felsefe ve Hikmet, Felsefe ve Kelam, Akıl ve İnanç, Hakikate Ulaşmada Felsefe ve Dinin Birlikteliği, Tefekkür, Akademi ve Eğitimde Felsefe ve Din Birlikteliği gibi konular akademik ve entelektüel bir üslup ve ilahiyat, felsefe, tarih, eğitim gibi farklı disiplinlerin metot ve bakış açıları ile ele alınacaktır. Sempozyumda Felsefe ve Din, Felsefe ve Hikmet, Felsefe ve Kelam, Akıl ve İnanç, Hakikate Ulaşmada Felsefe ve Dinin Birlikteliği, Tefekkür, Akademi ve Eğitimde Felsefe ve Din Birlikteliği gibi konular akademik ve entelektüel bir üslup ve ilahiyat, felsefe, tarih, eğitim gibi farklı disiplinlerin metot ve bakış açıları ile ele alınacaktır.
19.11.2013
Bu makalede Şems-i Tebrizi ile Mevlânâ arasındaki diyalog ve karşılıklı etkileşimle ele alınmıştır.Mevlânâ’nın eserlerini alıp okuyanların sayısı, Amerika ve Avrupa’da milyonlarlaifade edilen rakamlara ulaşmaktadır. Ayrıca, Uzak Doğu’da, özellikle Japonya’da ciddi sayıda Mevlânâ seveni ve okuyanı hatta türbesini ziyarete geleni olduğunu da unutmamak gerekir.
08.11.2013
... 40 ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret73960
ETKİNLİKLER

YENİ ÇIKAN ESERLER
                                               


                                             


                                               
                                                                                        
                                                      
                                                   
     

Ayasofya Camii İbadete Açıldı
Yayımlanan Eserler


Sayıların Gizemi ve Tasavvufun Dinamikleri
Bayram Ali Çetinkaya
İnsan Yayınları


   İlkçağ Felsefesi Tarihi
Bayram Ali Çetinkaya 
İNSAN YAYINLARI

Yitik Bilgi ve Hikmet
Bayram Ali Çetinkaya

İslam Medeniyetinin Dinamikleri
Bayram Ali Çetinkaya
 İNSAN YAYINLARIİrfan ve Hikmet Peygamberi 
Bayram Ali Çetinkaya
   İNSAN YAYINLARI
      Şems-Mevlana Dostluğu
     Bayram Ali Çetinkaya
     İNSAN YAYINLARI
      


Medine'den Medeniyete

Bayram Ali Çetinkaya
İNSAN YAYINLARI